Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Robotizované pracovisko

Požiadavka od zákazníka sa tentokrát týkala návrhu na robotizované pracovisko. Jedná sa o robotické nakladanie a vykladanie dielcov a navážanie paliet alebo podložiek s výrobkami do ďalšieho zariadenia. V tomto prípade na vstup do vŕtačky.

Opis pracoviska:

Obsluha navezie paletu alebo podložku s výrobkami pomocou posuvne na valčekový dopravník, upevnený na zdvíhacej plošine, ktorá zabezpečuje rovnakú odoberaciu výšku pre robot. Chápadlo uchopuje dielce pomocou dvoch párov prísaviek UNIGRIPPER SMS 80/800/30/20-ER. Ich vzájomnú vzdialenosť je možné prestavovať symetricky voči stredu chápadla, pretože rám druhej prísavky je pripevnený k opačnej vetve ozubeného remeňa. Automatické prestavovanie prísaviek na rozmer dielca pomocou krokových motorov.
Po odobratí vrstvy sa zodvihne zdvíhacia plošina s dopravníkom o hrúbku odobranej vrstvy. Robot dvíha vrstvy výrobkov z nulovej pozície a ukladá ich na valčekovú časť krížového dopravníka. Krížový dopravník zabezpečuje taktovanie dielcov do automatickej vŕtačky. Prázdne palety alebo podložky z dopravníka presunie robot na vyhradené miesto, odkiaľ nahromadenú kopu podložiek odoberá obsluha.
Komunikačné a safety prepojenie vŕtacieho centra s robotizovaným pracoviskom, vytvára kompletnú obrábaciu linku.

Odoberajte náš newsletter

Vážení zákazníci,

naša firma bude od 14.8. do 29.8.2023 čerpať celozávodnú dovolenku.

Predajňa hutného materiálu, zostáva pre Vás otvorená aj počas dovolenky.

Viac informácií na tel. č.: +421 902 991 194