Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Robotizované pracovisko

Požiadavka od zákazníka sa tentokrát týkala návrhu na robotizované pracovisko. Jedná sa o robotické nakladanie a vykladanie dielcov a navážanie paliet alebo podložiek s výrobkami do ďalšieho zariadenia. V tomto prípade na vstup do vŕtačky.

Opis pracoviska:

Obsluha navezie paletu alebo podložku s výrobkami pomocou posuvne na valčekový dopravník, upevnený na zdvíhacej plošine, ktorá zabezpečuje rovnakú odoberaciu výšku pre robot. Chápadlo uchopuje dielce pomocou dvoch párov prísaviek UNIGRIPPER SMS 80/800/30/20-ER. Ich vzájomnú vzdialenosť je možné prestavovať symetricky voči stredu chápadla, pretože rám druhej prísavky je pripevnený k opačnej vetve ozubeného remeňa. Automatické prestavovanie prísaviek na rozmer dielca pomocou krokových motorov.
Po odobratí vrstvy sa zodvihne zdvíhacia plošina s dopravníkom o hrúbku odobranej vrstvy. Robot dvíha vrstvy výrobkov z nulovej pozície a ukladá ich na valčekovú časť krížového dopravníka. Krížový dopravník zabezpečuje taktovanie dielcov do automatickej vŕtačky. Prázdne palety alebo podložky z dopravníka presunie robot na vyhradené miesto, odkiaľ nahromadenú kopu podložiek odoberá obsluha.
Komunikačné a safety prepojenie vŕtacieho centra s robotizovaným pracoviskom, vytvára kompletnú obrábaciu linku.

Odoberajte náš newsletter